I dag har det faktiskt hänt flera bra saker, även om jag inte mått bra hela tiden. Jag fick väldigt ont i magen på praktiken. Jag trodde det var mensvärk, så jag tog två naproxen. Fast ingen mens har kommit än.
Några positiva från dagen:
- Det är kallare ute! + att det regnar
- Jag har fått en psykologtid hos en psykolog jag tycker är riktigt bra!
- Jag har installerat photoshop
Jag känner mig lättad att det kanske inte blir så förbannat varmt i lägenheten, eftersom jag har vädrat i flera timmar. Det var ju varit mest svalt och regnigt under dagen, s jag hoppas på det bästa. Gillar ni regn?
Skicka gärna en kommentar om någonting positivt som hänt dig under dagen!

melkerlarsson skriver:
Jag älskar regn, i alla fall stilla sommarregn, luften rensas och det känns friskt – hoppas på lägre temperaturer framöver. Dagens positiva händelse var väl att jag fick vara ute i verkligheten, varje dag som jag får lämna kontorsstolen för att åka ut och testa något, möta människor oavsett vilka dom är eller bli överraskad och lära mig något nytt eller upptäcka något nytt är underbara arbetsdagar.
GillaGillad av 1 person
minkreativitetsblog skriver:
Vi har fått regn här också och luften är skön. Hoppas du får sova och får en bra dag imorgon.
GillaGillad av 1 person
Yolanda - Aspergers syndrom - Diktande - Annorlundaskap skriver:
Jag sov 10 timmar i natt, så skönt. Du då? :)
GillaGilla
minkreativitetsblog skriver:
9 timmar också skönt.
GillaGillad av 1 person
Ancient Skies skriver:
I had a good walk today.
GillaGillad av 1 person
Yolanda - Aspergers syndrom - Diktande - Annorlundaskap skriver:
Great :)
GillaGillad av 1 person
★ Orsakullan som blev mamma vid 20 - Dalaliv, finporslin & pudelliv★ skriver:
Nej gillar inte regn men accepterar regn 😅. Väder kan man inte kontrollera liksom, det får man bara acceptera.
GillaGilla