Etiketter
Balans, Fotled, Jobb, Koordination, Litiumprov, Mörka tankar, Sjukgymnast, Vänskap

I dag har jag lämnat litiumprov bland annat och det gick bra, förutom att sjuksköterskan inte verkade ha koll. När jag nästan var framme vid bussen ringde hon och sa att jag glömde lämna urinprov och sa att jag skulle komma tillbaka. Det är inte precis min uppgift att minnas vad hon sagt innan. Äh, jag la på i örat på henne. Jag ogillar sådant.
Det var kul att träffa Carolina igen. <3 Hon var ledig i fredags. Det var en helt ok dag på Dynamo.
Bilden är tagen utanför sjukgymnast – mottagningen. Träning i dag, specifikt för fotleden, balansen och koordination. Lite mörka tankar har förföljt mig dag. Kommit och gått

Earthpages.org skriver:
I often find the secretaries are more aware than the rest of them! Love secretaries! They know all! 😁😊
GillaGillad av 1 person
Earthpages.org skriver:
I don’t really like any kind of medical or dental appointment. For me, it’s the vibes. I am a very sensitive person so I can act like everyone else in public but it has an effect on me, unlike most everyone else. However, I have met others like me. So we are not alone! You could say I am a hermit without a hermitage. Or a monk without a monastery. My version is more real and in tune with the 21st century, so i believe!
Be well. 💗💙💛
GillaGillad av 1 person
Yolanda - Aspergers syndrom - Diktande - Annorlundaskap skriver:
It’s hard to met new people in healthcare all the time…
GillaGillad av 1 person
Don Ostertag skriver:
I am glad it went well.
GillaGilla
Mitt krypin skriver:
Läser det här inlägget igen och igen, ler, på gränsen till skrattar varje gång och älskar inställningen du har om urinprovet. Åh vad jag skulle vilja ha lite av den i mitt liv. Befriande är ordet som kommer upp. Vi har så många lika sidor, tankar och känslor men just det har en hsp/empat väldigt svårt att göra, trots att viljan finns mer än mycket 😏.
🌹🌹🌹🌹🌹
GillaGillad av 1 person
Yolanda - Aspergers syndrom - Diktande - Annorlundaskap skriver:
Haha, ja – det var lite splittrat. Om jag inte hade skrattat åt det där med urinprovet hade jag nog gått under eller något ;)
GillaGilla
Mitt krypin skriver:
😍 Det inlägget har jag nära i minnet och jag ler ofta åt det i vardagen. Själv hade jag ätits upp av dåligt samvete och skuldkänslor av alla det slag så jag stärks av att skratta gott åt din attityd.
🤗
GillaGillad av 1 person